POWITANKI na dobry początek dnia

Zaktualizowano: 17 sie 2021

Od jakiegoś czasu obserwuję nową modę na witanie się z uczniami. Pomysł ten uważam za bardzo ciekawy, ponieważ już od początku dnia rozbudza pozytywne emocje.

Na Facebooku Radia Zet udostępniono film, na którym nauczycielka wita się z uczniami właśnie w ten sposób.CO NAM DAJĄ POWITANKI?


Rytuał - dzieci lubią wiedzieć, co je czeka, dzięki czemu czują się bezpieczniej.


Pozytywną energię - już przed lekcją zarówno uczeń, jak i nauczyciel mają okazję do stworzenia dobrej atmosfery, która sprzyjać będzie przebiegowi zajęć.


Rozbudzanie kultury osobistej - w naturalny sposób uczymy dzieci, że powitanie jest czymś ważnym.


Zwiększenie poczucia własnej wartości - dzięki temu, że nauczyciel otwarcie wita się, przytula, przybija "piątkę", uczeń w naturalny sposób odbiera informację, że jest ważny, a nauczyciel darzy go sympatią.


Spokój w trakcie wchodzenia do klasy - uczniowie wchodzą do klasy pojedynczo, co daje pewne wyciszenie i możliwość spokojnego przygotowania się do zajęć.


NA CZYM POLEGAJĄ POWITANKI?


POWITANKI polegają na umieszczeniu przy wejściu do klasy (ściana, drzwi) emblematów, lub napisów, które dadzą dzieciom wskazówkę do ciekawego powitania. Uczniowie ustawiają się gęsiego, a nauczyciel staje w drzwiach i kolejno wita się z każdym uczniem według wybranego przez nie sposobu.


POWITANKI WEDŁUG MOJEGO POMYSŁU możecie pobrać TUTAJDorzucam również dwa napisy, które można, ale nie trzeba umieszczać przy emblematach.


Po wydrukowaniu proponuję emblematy i napisy zalaminować, a następnie przykleić je w wybranym miejscu za pomocą gumy mocującej lub taśmy dwustronnej.

Sami zdecydujcie, czy przykleicie ikonki, napisy, a może jedno i drugie?

Życzę wspaniałych powitań:)


KLIKNIJ tu i wskakuj na Facebooka Niezbędnik Nauczyciela


Zainspiruj się i ciesz się wolnym czasem:)


Honorata Szanecka


#powitanki

#nauczycielka_z_pasja

5089 wyświetleń1 komentarz