top of page

POWITANKI na dobry początek dnia

Zaktualizowano: 15 sie 2022

Od jakiegoś czasu obserwuję nową modę na witanie się z uczniami. Pomysł ten uważam za bardzo ciekawy, ponieważ już od początku dnia rozbudza pozytywne emocje.

Na Facebooku Radia Zet udostępniono film, na którym nauczycielka wita się z uczniami właśnie w ten sposób.CO NAM DAJĄ POWITANKI?


Rytuał - dzieci lubią wiedzieć, co je czeka, dzięki czemu czują się bezpieczniej.


Pozytywną energię - już przed lekcją zarówno uczeń, jak i nauczyciel mają okazję do stworzenia dobrej atmosfery, która sprzyjać będzie przebiegowi zajęć.


Rozbudzanie kultury osobistej - w naturalny sposób uczymy dzieci, że powitanie jest czymś ważnym.


Zwiększenie poczucia własnej wartości - dzięki temu, że nauczyciel otwarcie wita się, przytula, przybija "piątkę", uczeń w naturalny sposób odbiera informację, że jest ważny, a nauczyciel darzy go sympatią.


Spokój w trakcie wchodzenia do klasy - uczniowie wchodzą do klasy pojedynczo, co daje pewne wyciszenie i możliwość spokojnego przygotowania się do zajęć.


NA CZYM POLEGAJĄ POWITANKI?


POWITANKI polegają na umieszczeniu przy wejściu do klasy (ściana, drzwi) emblematów, lub napisów, które dadzą dzieciom wskazówkę do ciekawego powitania. Uczniowie ustawiają się gęsiego, a nauczyciel staje w drzwiach i kolejno wita się z każdym uczniem według wybranego przez nie sposobu.

Dorzucam również dwa napisy, które można, ale nie trzeba umieszczać przy emblematach.


Po wydrukowaniu proponuję emblematy i napisy zalaminować, a następnie przykleić je w wybranym miejscu za pomocą gumy mocującej lub taśmy dwustronnej.

Sami zdecydujcie, czy przykleicie ikonki, napisy, a może jedno i drugie?

Życzę wspaniałych powitań:)


POWITANKI WEDŁUG MOJEGO POMYSŁU możecie pobrać TUTAJ


Zapraszam Cię do mojego sklepiku po wiele pomocy do kreatywnych zajęć.KLIKNIJ tu i wskakuj na Facebooka Niezbędnik Nauczyciela


Zainspiruj się i ciesz się wolnym czasem:)


Honorata Szanecka


8386 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


bottom of page